“Bir saat sonra kıyamet kopacak olsa, elinize bir fidan almışsanız yine de onu dikiniz.”

Hz. Muhammed (SAV)

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından ”Bir ağaç bin nefes, bir kadın bin umut” sloganıyla yurt genelinde başlatılan Ak Kadınlar Ormanı projesi kapsamında AK Parti Çanakkale İl Kadın Kolları olarak kadınlarımızla birlikte fidanlarımızı diktik.

Ak Parti Merkez İlçe Başkanımız Adnan Öncü, İl Gençlik Kolları Başkanı Orçun Oktay ve Ak Kadınlarımızla Çanakkale’nin Kayadere bölgesinde 12 bin adet fidan dikimini büyük bir heyecan ve mutluluk içinde gerçekleştirdik. Yüzlerce kadınımızla geleceğimize, çocuklarımıza büyük bir miras bırakmak, ellerimize aldığımız fidanları toprakla buluşturarak hem doğaya katkı sağlamak hem de daha yeşil bir çevre için yağmur, çamura aldırış etmeden tek tek fidanlarımızı diktik. Hem ülkemizin ormanlarına yeni fidanlar katarak hem de her kadını üyemize bir ağaç dikme şansı vererek bu dünyaya bir ağaç, bir nefes, bir umut bırakmasını sağlayarak kadınlarımızı onurlandırdık.

Ak Kadınlar Ormanı

AK Parti Çanakkale İl Kadın Kolları olarak kadınlarımızla birlikte fidanlarımızı diktik.

 

Hepimiz biliyoruz ki ağaçlar, dünyanın süsüdür. Ağaçlar bizim hem yaşam kaynağımız, hem de ekolojik dengenin en önemli bir parçasıdır. Onlar olmadan bir yaşam düşünemeyiz. Peygamber Efendimizin “Bir saat sonra kıyamet kopacak olsa, elinize bir fidan almışsanız yine de onu dikiniz.” sözünü daima ruhumuzda taşıyarak bu yola çıktık. Dört bir yanı denizlerle çevrili cennet vatanımızı yaşatmak ve yaşanır kılmak için ”Bir ağaç bin nefes, bir kadın bin umut’ sloganıyla başlatılan Ak Kadınlar Ormanı projesi ile dünyamız ve vatanımız için, yaşamımız için çok büyük bir önem teşkil eden ağaçların sayısını arttırmak, doğaya, geleceğe uzun yıllar hatırlanacak bir hediye bırakmak bizler için çok mutluluk ve gurur vericiydi.

Son olarak sözlerimi bitirirken böyle anlamlı bir projeyi başlatan Genel merkezimize, Orman Su İşleri Bakanlığımıza AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı’na, AK Parti İl Başkanı Muzaffer Kutlu’ya ve AK Kadınlar Ormanı projesine destek olup olumsuz hava koşullarına karşın yine de bizimle olan bütün Ak Parti Çanakkale İl Kadın Kollarındaki yüreği güzel yol arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Julide İSKENDEROĞLU

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir