Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkışıyla başlayan İstiklâl Mücadelemiz; bağımsız, hür ve aydınlık bir geleceğe doğru atılan ilk adımdır. 19 Mayıs, Türk Milleti’nin bağımsızlık aşkının, özgürlük karakterinin bir sembolüdür.

Her türlü zorluğa, imkansızlığa rağmen milletimiz; vatanı, bayrağı ve bağımsızlığı yolunda genç yaşlı demeden bir bütün olarak çok büyük fedakârlık göstermiştir. Milletimizin bu fedakârlığı, inancı, azmi ve kararlılığı; istiklalimizin ve istikbalimizin en büyük teminatıdır.

Kurtuluştan kuruluşa bitmeyen yolculuğumuzun sembolü olan 19 Mayıs’ın geleceğimizin teminatı gençlerimize armağan edilmesi ve Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması, gençlerimize güvenin ve inancın en büyük göstergesidir. Bizlerin de gençlerimizin, tarihimizden aldıkları ilhamla yarınlarımıza umut olacağına inancımız tamdır. Çünkü ülkemizin bugünü ve yarını açısından 19 Mayıs, ilhamını Çanakkale’den, Çanakkale’deki diriliş ruhundan alan ve tarihimizden süzülerek gelen yeniden varoluş gücümüzdür. Bu gücü de geleceğe taşıyacak olan gençlerimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün gençlerimizin ve halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum. Milli mücadelemizin 100. Yılında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu toprakları bize vatan kılan bütün kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şâd, mekanları cennet olsun.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir