Menu
Mektuplar

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

“Canından, kanından ve sevdiklerinden vazgeçerek büyük azim ve fedakârlık gösteren şanlı ecdadımız; Çanakkale’den ilham aldığı diriliş ruhuyla İstiklâl Harbi’nde büyük zaferler kazandı ve bu zaferler Cumhuriyetimizle taçlanarak egemenliğimizin kayıtsız şartsız milletimize ait olduğunun bütün dünyaya ilanı oldu.

Ülkemizin bağımsızlığının kolay kazanılmadığını, büyük bedeller ödendiğini çok iyi biliyor ve her zaman bunun farkındalığıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 

Ecdadımızın bize armağanı ve emaneti olan Cumhuriyetimizi ve ülkemizi geliştirme, büyütme, güçlendirme ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün koyduğu çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine ulaştırma hedefini milletimizin desteğiyle birlikte gerçekleştirme ve bu hedeflere doğru yürüme onurunu hep birlikte yaşıyoruz. Projeler üretiyor, eserler üretiyor, geleceğin Türkiye’sini milletimizle birlikte inşa ediyoruz.

Ülkemize karşı her alanda yapılan saldırılara, etrafımızda oluşturulmaya çalışılan terör kuşatmalarına, bütün ekonomik ambargolara ve saldırılara rağmen yılmadan mücadelemizi sürdürecek “her alanda güçlü ve tam bağımsız Türkiye” için durmadan, yılmadan çalışacağız.

İnsanlarımızın her bakımdan mutlu olduğu; güçlü, zengin, refah ve varlık içinde bir Türkiye hedefine ulaşmak için gece gündüz demeden çalışmayı sürdüreceğiz. 

Cumhuriyetimiz 100. yılına geldiğinde, tam demokrasisinin ve hukukun üstün olduğu, güçlü ekonomisini, birlik ve beraberliğini daha da pekiştirmiş şekilde ülkemizin dünyadaki hak ettiği yere geleceğine inanıyorum.

Bu duygularla Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 97. yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklâl Harbimizin kazanılmasına ve yeni devletimizin kuruluşuna öncülük eden tüm kahramanlarımızı rahmetle, duayla ve minnetle anıyorum.

Cumhuriyet Bayramımız Kutlu olsun…” dedi.