18-24 Mart Yaşlılar Haftası sebebi ile Ak Parti Çanakkale İl Kadın Kolları ve İl Yönetim Kurulundan Hakkı Akkoyun, Fatoş Karaman, Merkez İlçe Başkanı Adnan Öncü’nün katkılarıyla ninelerimizi, dedelerimizi görmek, yalnızlıklarına bir çare olmak için huzurevini ziyaret ettik.

Biliyoruz ki her canlı doğar, büyür, yaşlanır ve zamanı geldiğinde de hakk-ı rahmetine kavuşur. Yaşam adını verdiğimiz bu süreçte de ister gençliğimizde olalım ister yaşlılığımızda her zaman gözlerimiz yanımıza birilerini arar. Belki de en çok yaşlılık döneminde arar insanın gözleri sevdiklerini, dostlarını, evlatlarını, torunlarını… Yaşlılık döneminde yalnız kalan büyüklerimiz zaman zaman kendilerini kötü hissederler, eski neşelerini yitirirler ve yaşamdan keyif alamaz bir hale gelirler. Böyle zamanlarda bize düşen en büyük görev yaşlılarımızı yalnız bırakmamak, her zaman onlara sevgimizi ve ilgimiz göstermek, onların yaşama sevincini arttırarak mutlu etmektir. Yaşlısına sahip çıkmak her evladın görevidir. Yaşlılarımızın sıkıntılarınızı ve sorunlarınızı çözmek sizleri dinlemek de bizim görevimizdir. Biz AK Parti ailesi olarak yaşlılarımızın, büyüklerimizin her türlü sıkıntısında ve sorununda yanınızda olacağız.

Huzurevi ziyareti

Yaşlılar Haftasında Büyüklerimizi Ziyaret Ettik.

Yetişmekte olan çocuklarımıza, gençlerimize gösterdiğimiz ilgiyi ve sevgiyi yaşlılarımıza da göstermeliyiz ve gençlerimize de büyüklerine saygı duyması gerektiklerini, onları ziyaret etmelerinin önemini aşılamaktan da geri durmamalıyız. Sadece bayramlarda, düğünlerde değil onları her zaman ziyaret etmeliyiz. Büyüklerimizin aklar düşen saçlarına, çizgilerle bezenmiş yüzlerine bakarak, sıcacık ellerinden tutarak iyi ki varsınız demeliyiz, diyeceğiz de. İşte bugün Ak Parti Çanakkale İl Kadın Kolları olarak yaptığımız gibi… Bizler bugün onlara iyi ki varsınız demenin yanında onlarla sohbetler ettik. Huzurevinin sorunlarını dinledik. Yapılması gerekenler üzerine konuştuk ve talep edilen çalışmalar üzerine gerekli bilgiler edindik. Yaşlılar Haftası nedeniyle yaşlılarımızı ziyaret etmek, onlarla aynı havayı solumak bizleri çok mutlu etti.

Dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü, değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan tüm büyüklerimizin 18-24 Mart Yaşlılar Haftasını kutluyor, ninelerimizi, dedelerimizi saygı ve kucak dolusu sevgiyle selamlıyoruz.

“Bir genç, bir ihtiyara yaşlı olmasından dolayı ikramda bulunursa; yaşlandığı zaman, kendisine ikramda bulunacak bir kimseyi, kendisine hazırlar.”

Hz. Muhammed (SAV)

 

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir