Menu
Haberler

Çanakkale Markasını Daha Güçlü Şekilde İnşa Ediyoruz

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale’nin son yıllarda yapılan yatırımlarla, üreten, ürettiği ürünleri modern şartlarda muhafaza edebilen ve ulaşılabilir bir kent haline geldiğini söyledi.  

AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkanvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, AK Parti İl Başkanı Naim Makas, AK Parti il ve ilçe yetkilileriyle birlikte Ayvacık İlçe Başkanlığına ziyarette bulundular.

Ayvacık İlçe Başkanlığı ziyaretinde konuşma yapan Milletvekili Jülide İskenderoğlu,  “Covid salgınından dolayı bizi biz yapan değerleri ve birçok geleceğimizi yaşayamadık. Bir araya gelmeyi, birlikte dertleşmeyi,  bayramlarımızı kutlamayı ve köy hayırlarımızı çok özledik. Ayvacık bizi bir bayramlaşma havası içerisinde karşıladı. Ben hepinizi hasseden çok özlediğimi dile getirmek istiyorum. 

Grup Başkanvekilimiz Bülent Bey ile birlikte ilk fırsatta ilimize ve ilçelerimize geliyoruz. Her zaman kalbimizin Çanakkale’de. Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan ile birlikte gün boyu ilçelerimizde hasret giderdik. Çanakkale’mizde ve ülkemizde yaptığımız ve yapmakta olduğumuz birçok çalışma var. Pandemi sürecinde hiçbir yatırıma ara vermedik. Bu zorlu süreci birlik ve beraberlik içerisinde hep birlikte atlatıyoruz. 

Üretmenin ne kadar kıymetli olduğunu gördük ve bugün tarımın ne kadar değerli olduğunu bir kez daha anladık. O yüzdendir ki tarımda, ekonomide, turizmde ve üretimde marka olan Çanakkale’yi daha güçlü bir şekilde inşa etmeye devam ediyoruz. 

Ezine Gıda OSB’mizi ziyaret ettik. OSB müdürümüzle bir toplantı yaptık ve bilgi aldık. Bu bölgenin ayağa kalkması, ürünlerimizin daha nitelikli hale gelmesi, dünyaya markalaşmış halde ulaşması çok ama çok önemli. OSB’miz hız kesmeden tamamlanıyor ve bölgeye büyük katkılar sağlayacak. 

Küçükkuyu’muzdaki tünellerimiz son hızla devam ediyor. Köprümüz son hızıyla ilerliyor ve bütün bu yatırımlarımız olması gerektiğinden çok hızlı şekilde devam ediyor. Bölgemizdeki bu devasa projelerin tamamlanmasıyla birlikte üreten çiftçimiz, esnafımız, hemşehrimiz daha çok kazanacak. Bu demektir ki gençlerimize daha çok istihdam alanı açılacak.

DAHA BÜYÜK İŞLERE DE İMZA ATACAĞIZ

İnanıyorum ki biz teşkilat olarak ne kadar çok birbirimize bağlı ve beraber çalışırsak inşallah daha büyük başarılara, daha büyük işlere de hep birlikte imza atarız. 

Sayın Grup Başkanvekilimiz ile birlikte Çanakkale’nin vekilleri olarak kapımıza gelen kim olursa olsun, parti ayrımı yapmaksızın destek oluyoruz. Bütün belediye başkanlarımıza kapımız açık. Hemşehrilerimizin yararına ne varsa destek veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Biz istiyoruz ki bazı belediye başkanları da aynı şekilde ayrım yapmadan hizmet etsinler. Aynı şekilde Ayvacık’a, Bayramiç’e, Çanakkale’ye hizmet etsinler. İstiyoruz ki kendilerine oy verenin de, vermeyenin de belediye başkanı olmayı bilsinler.

Biz inanıyoruz ki gece gündüz gayret ederek ve sandık bazlı çalışarak üyelerimizi de, oylarımızı da artıracağız ve emanet verdiğimiz Ayvacık Belediyemizi tekrar geri alacak, kaldığımız yerden üretmeye, gelişmeye ve hemşehrilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda hizmet etmeye devam edeceğiz. 

Teşkilatlarımızla birlikte tek yumruk olarak ev ev, kapı kapı dolaşıp hep birlikte çalışacak çalmadık kapı bırakmayacağız. Çanakkalemiz, ilçelerimiz ve köylerimiz için yaptığımız ve yapacağımız yatırımlarımızı, projelerimizi ve çalışmalarımızı anlatacağız. Esnafımıza, çiftçilerimize, gençlerimize verdiğimiz destekleri anlatacağız. Çünkü 19 yıldır devrim niteliğinde işlere imza atan AK Parti, inşallah bu ülkenin yüz yıllarına imza atacak büyük projelerin de mimarı olmaya devam edecek.” dedi.