Menu
Mektuplar

Çocuklarımız; Yarınların Güvencesi, Barış ve Sevginin En Güzel Temsilcisidir

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, “Dünya Çocuk Hakları Günü” nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında şunlara yer verdi:

“Sevinçle parlayan gözleri, gülen yüzleri ve tertermiz yürekleriyle çocuklar; toplumların ortak umudu, yarınların güvencesi, barış ve sevginin en güzel temsilcileridir.

Her geçen gün daha da zorlaşan yaşam koşulları, salgınlar, savaşlar, zulümler, açlık ve yoksulluklar arasında maalesef en çok zarar gören gözümüzden bile sakındığımız çocuklarımızdır. İşte bu yüzden çocukların haklarının doğdukları anda başladığını unutmadan saygı gösterilmesi, hayatları ve gelecekleri ile ilgili kararları alırken onların gereksinim, istek ve beklentilerinin dikkate alınması çok önemlidir.

Çocuklarımızın kendisiyle ve çevresiyle barışık, hak ve sorumluluklarının bilincinde, iletişim becerileri yüksek, yaratıcı ve üretken bireyler olması ve daha iyi bir geleceğe sahip olabilmeleri için her türlü konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bunların yanında çocuklarımızı sevgiyle, hoş görüyle büyütmeye önem ve özen gösteriyoruz. Çünkü biliyoruz ki sevgi ve hoşgörüyle büyüyen çocuklarla birlikte dünyaya kin ve nefret değil sevgi ve hoşgörü hakim olur. 

Bu duygularla çocuklarımızın “20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü”nü kutluyor, bütün çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyorum.” dedi.