Hükümet olarak her zaman çiftçimizin yanında olduk ve yanında olmaya da devam edeceğiz. Öncelikle KÖYDES’le köylerimizin temel alt yapı sorunlarını çözerek çiftçilerimizin hayat şartlarını kolaylaştırdık. Çiftçilerimize yapılan destekleri de artırdık. Son 17 yılda, Çanakkale’mizde tarım, hayvancılık ve orman alanında çiftçilerimize 4.81 milyar destek sağladık.

Çanakkale’mizde ekonomik değere sahip 111 tarım ürün yetişiyor ve bu ürünlerle birlikte Çanakkale’miz ülkemiz için çok önemli seviyede üretim hacmini elinde bulunduruyor. 1915 Çanakkale Köprüsü ve Gıda OSB’nin tamamlanmasıyla iç ve dış piyasada hacmini daha da artıracak. Her alanda yaptığımız yatırımlarla Çanakkale’mizi marka şehir yapmak için çalışıyoruz.

Çiftçilerimizin alın teriyle büyük emek verdiği tarım ve gıda üretimi, insanoğlunun hayatını sürdürebilmesindeki en temel ve vazgeçilemez unsurlardan biridir. İklim ve toprak şartlarıyla büyük bir tarım potansiyeline sahip ülkemiz ve Çanakkale’mizde bu potansiyeli harekete geçirecek, daha da kıymetlendirecek çalışmalara imza attık, atmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir