Menu
Genel / Haberler

Emitt fuarında Çanakkale rüzgarı

25. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT kapılarını ziyaretçilerine açtı. AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale standında gün boyunca ziyaretçilerle bir araya gelerek şehri anlattı.

Dünyanın en büyük 5 turizm fuarından birisi olan EMITT fuarında, bu yılda Çanakkale ilgi odağı oldu. Fuar merkezinde açılan stantta Çanakkale’nin önemli kültür ve turizm bölgeleriyle Çanakkale ürünleri tanıtıldı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un da ziyaret ettiği Çanakkale standında, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu gün boyunca ziyaretçilere Çanakkale’yi anlattı. Çanakkale Valiliği çatısı altında yer alan Çanakkale standında Belediye, İl Kültür Müdürlüğü, ÇATOD, ÇARO, Bozcaada Belediyesi BOZTİD, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale Ticaret Borsası deskleri yer aldı. Ziyaretçiler, Şehitler Abidesi ve Truva atı maketleri önünde bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Turizmin, Çanakkale ekonomisinin lokomotiflerinden birisi olduğunu söyleyen AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, “Kentimiz, turizmin bir çok başlığını bir arada toplayan önemli bir merkez. Kültür, doğa, tarih, deniz ve sağlık turizminin bir arada yapılabileceği bir nokta. Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan’la birlikte, Turizm sektörünün tüm paydaşlarıyla, sık sık bir araya gelerek Çanakkale markasını daha yukarılara taşımak için el birliğiyle mücadele ediyoruz. EMITT fuarı da bu anlamda önemli bir etkinlik noktasıydı. Yine tüm paydaşlarımız bir arada şehrimizi fuarda tanıtma noktasında bir araya geldik. Tarihi Alan Başkanlığı standımız, ilçelerimiz, beldelerimiz de fuara ayrı bir renk kattılar. Ziyaretçilerimizle yaptığımız sohbetler, 1915 Çanakkale köprüsünün ne kadar önemli bir yatırım olduğunu, Ayvacık-Küçükkuyu rampalarındaki sıkıntının tünellerle aşılıyor olmasının ne kadar yerinde bir çalışma olduğunu bir kez daha anlamış olduk. Stantlarımızın gördüğü ilgi de bizi oldukça memnun etti” diye konuştu.