Menu
Haberler

Hem Sağlıkta Hem Üretimde İddalıyız

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale’nin covid aşılama oranında Türkiye ikincisi olduğunu hatırlattı. İskenderoğlu, “Bir yandan tedbirleri artırırken bir yandan da hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Köprümüz, tünellerimiz, OSB’lerimizle hem üretimde hem de ürünleri pazara ulaştırmada iddialı konuma geliyoruz.” dedi.

Küresel salgının tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de günlük hayatın akışını yavaşlattığını anımsatan İskenderoğlu, “Buna rağmen biz hizmetlere, yaptığımız işlere devam ettik. Ama açılışları daha sağlıklı günlerde yapalım istedik. Şu an sağlıkta çok iyi durumdayız. Aşılamada Türkiye ikincisiyiz. Bugün Çanakkale’de yüzde 73,1 aşılama oranımız mevcut. İkinci aşılamada da yüzde 50,2 seviyesindeyiz. Biz yine de kurallara uymayı ihmal etmeyelim. Aşılamada ikinciyiz ama biz iddialıyız. Türkiye birincisi olacağız. Bu süreçte hizmetlerimiz devam etti.

Köylerde ilçe merkezlerinde hizmetleri devam ettirdik. Uzun zamandır anlattığımız tünellerimiz aksamadan ilerliyor. Tüneller neden önemli? Tarım ürünlerimizin gideceği yere daha hızlı ulaştırılması demek. OSB’miz çok önemli. Tarım ürünlerimiz daha fazla değer kazanacak. Çileğimiz, kapya biberimiz sadece Türkiye’ye değil dünyaya satılacak. Ve köprümüz, -defaaten anlatıyoruz- inşallah en kısa zamanda, 18 Mart 2022 yılında, aylar sonrasında Sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde köprüden yürüyeceğiz. Kapya biberimizin ürünlerimizin nasıl İstanbul’a Avrupa’ya gideceğini düşünmeyeceğiz. Yenilenmedik okul kalmasın, diye çalışıyoruz. Pandemi süreci tüm dünyada ekonomide sıkıntı yarattı. Ama biz birlik beraberlik içerisinde, sağlıkla üretmeye devam edeceğiz. Sayın Grup Başkanvekilimizle, İl Başkanımızla, il genel meclisi üyelerimizle belediye başkanlarımızla ‘Durmak yok, yola devam.’ diyoruz.” dedi.