Menu
Mektuplar

Her İnsan Ayrı Bir Değer, Ayrı Bir Dünyadır

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, “10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü” ile ilgili bir mesaj yayımladı. 

“Salı günü oynanan Paris Saint Germain – Medipol Başakşehir Şampiyonlar Ligi maçında ülkemizi temsil eden Başakşehir futbol takımımızın teknik ekibindeki Pierre Webo’ya maçın 4. hakemi tarafından yapılan ırkçı saldırıyı bir kez daha kınıyorum. Hayatın hiçbir alanında ırkçılığı ve ayrımcılığı kabul etmediğimizi hele de spor sahalarında asla görmek istemediğimizi buradan bir kez daha ifade etmek istiyorum.

İnsan hakları, insanlığın varoluşu ile başlayan, eşit, devredilemez ve vazgeçilemez haklardır. Dil, din, ırk, cins ve yaş farklılıkları olsa da bütün insanların sahip olduğu hak ve özgürlükler aynı ve eşittir. Bunun aksini asla kabul edemeyiz.

İnsanlık tarihinin önemli kilometre taşlarından ve temel insan haklarının korunmasına dair en önemli uluslararası sözleşme olan “İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi”ni ilk imzalayan ülkeler arasında yer alan ülkemiz, insana ve insanlığa ne kadar değer verdiğini tarih boyunca göstermiş ve göstermeye devam etmektedir. 

Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde her insan ayrı bir değer, ayrı bir dünya anlayışıyla mazlumların sesi, insan haklarının ve onurunun koruyucusu olmaya, mazlumların yanında yer almaya devam ediyoruz.

Bu düşüncelerle Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin kabul edilişinin 72’inci yıldönümü ve 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü kutluyor, insan hak ve özgürlüklerinin herkes için eşit olduğu bir dünya diliyorum.” dedi.