Menu
Haberler

İskenderoğlu; Devletin Şefkatli Eli Kızılay 153 Yaşında

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek ve ilçe teşkilatıyla birlikte Kızılay Çanakkale Şubesi’ni Türk Kızılay’ının kuruluşunun 153. Yıldönümü vesilesiyle ziyaret etti. Kızılay’ın ‘Karagün dostu, devletin şefkatli eli’ olduğunu söyleyen İskenderoğlu, Kızılay yönetimi ve gönüllülerine çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Çanakkale’de, Türkiye’de ve dünyanın dört bir yanında eşsiz başarılı çalışmalarla göz dolduran Kızılay’ın her dönemde mazlumların, zorda kalmışların yanında olduğunu kaydeden Milletvekili Jülide İskenderoğlu, “Kızılay, merhametin, sevginin timsali. Dil, din, ırk hiçbir ayrım yapmadan kimin ihtiyacı varsa koşup yaralarını sarıyor. Kızılay, aslında medeniyetimizin, insanımızın tüm dünyaya yansıyan yüzünü de temsil ediyor. İlk önce savaş alanlarında yaralanan ve hastalanan askerlerimize yardım etmek amacıyla kurulan Kızılay, şimdi tüm dünyada ihtiyaç olan her yerde aktif görev ve sorumluluklar alıyor. Kızılayımız, dün Çanakkale’de hilaliyle askerlerimizin yaralarını sararken, bağımsızlığımıza giden yolu da aydınlatıyordu. Şimdi aynı hilalimiz tüm dünyada. Türk Kızılay’ımız son 10 yılda 138 farklı ülkede doğal ve insan kaynaklı afetlere müdahale etmiş, kuruluşundan bugüne 147 ülkeye yardım eli uzatmış. Dile kolay. COVID-19 salgını döneminde Kızılay çok büyük fedakârlıklar yaptı.

Her doğal afette, zor zamanlarda Kızılay “kara gün dostu” devletin şefkatli eli oldu. Özellikle 2020 yılında yaşadığımız depremler, sel felaketi, çığ, sonrasında salgın dönemi. Türk Kızılayımız hep sahada insanımızla birlikteydi. Hastanelerde hastalarımızın kan ihtiyacından, doğal afetlerde çevremizde ve dünyanın dört bir yanındaki savaşlarda barınma, beslenme ve sağlık gibi konularda çare bulmasına yardımcı oldular. Bu güzel çalışmaları Çanakkalemizde yürüten, öncülük eden Ergin Sezen Başkanımızı ve burada çalışan gönüllülerimizi Türkiyemizin dört bir yanında ve sınırlarımız dışında bu kutsal görevi yaparak milletimizin gönlünde taht kuran tüm Kızılay çalışanlarımızı tebrik ediyorum. Kızılayımızın 153. Yıldönümünü kutluyorum. İnsani değerlerin ne olduğunu tüm dünyaya gösteren, bu değerlere güç veren, uluslararası ilişkilerde çığır açan kurumumuza nice yıllar diliyorum.” dedi.

Kızılay Çanakkale Şubesi Başkanı Ergin Sezen ise Milletvekili Jülide İskenderoğlu’na,  destekleri, bu anlamlı gündeki ziyaret, iyi dilek ve temennileri için teşekkür ettiler.