Menu
Haberler

İskenderoğlu Hız Kesmiyor

Ankara’da yoğun mesai harcayan AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Meclis ara verdiği zamanlarda soluğu Çanakkale’de alıyor. Ankara’da atılan yatırım adımlarının uygulamalarını Çanakkale’de ilçe ilçe gezerek inceleyen, hemşehrileriyle buluşan ve teşkilatlarıyla bir araya gelen İskenderoğlu, bu günkü rotası hızla büyüyen ve kalkınan Ezine oldu. 

AK Parti Ezine teşkilatıyla bir araya gelen İskenderoğlu, hem teşkilatın hem de belediyenin tamamladığı ve sürdürdüğü projelerin, çalışmaların ve yatırımların hakkında bilgi alarak, istişarelerde bulundu. Grup Başkanvekilimiz ve Çanakkale Milletvekilimiz Bülent Turan ile birlikte Çanakkale’nin, Ezine’nin her alanda marka değerini çok daha yukarılara taşımak için var güçleriyle çalıştıklarını hatırlatan İskenderoğlu, içerisinde 91 fabrikayı barındıracak Ezine Gıda OSB’nin çok hızlı bir şekilde inşaatının devam ettiğini kaydetti. Merkezi yatırımlarım ve projelerle, yerel yönetimlerde Ezine’nin çok iyi bir noktada olduğunu dile getiren İskenderoğlu, bu günden yarına Çanakkale’nin ilçeleriyle birlikte çok daha iyi bir noktaya ulaşacağını söyledi.

İskenderoğlu, “AK Parti iktidarından önceki kadrolar çözüm üretmek yerine sorun üretiyorlardı. Parlamenter sistem de buna müsaade eden bir yapıydı. AK Partiyle birlikte Türkiye’nin yeniden imar ve inşa edilmeye başlandı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle birlikte Türkiye ekonomiden dış politikaya her alanda milletimizle birlikte büyük bir güç haline gelecek. Sadece yollar, köprüler, park ve bahçeleri değil samimiyet ve tevazu ile gönülleri de yapıyor, inşa ediyoruz. Çanakkale’mizde ve ülkemizin dört bir yanında 19 yıldır milletimizin hayallerini ak kadrolarımızla sizlerle gerçekleştiriyoruz. Kongrelerimizi tamamladık. İnşallah 2023’e yeni kadrolarımızla birlikte daha güçlü bir şekilde hazırlanıyoruz. Teşkilatlarımıza bizlere büyük sorumluklar düşüyor. İnşallah Milletimizin desteği ile bu topraklara olan görevimizi yerine getirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Teşkilat buluşmasından sonra Ezine Muhtarlar Derneği’ni ziyaret eden Milletvekili Jülide İskenderoğlu; muhtarları dinleyerek, taleplerini aldı. İskenderoğlu, “Kalkınmanın gelişmenin yerelden başladığını her zaman ifade ettik. Bu doğrultuda da yerelden kalkınma için sizlerle birlikte çalışıyoruz. Köyde, mahallede sadece yatırımların alt yapının düzenlenmesinin takibi değil başı ağrıyan bir derdi olan sakıntısı olan her bir vatandaşımızın elçileri oluyorsunuz.” şeklinde konuştu.  

Muhtarlar Derneği’nin ardından Ezine Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Ezine Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’na misafir olan İskenderoğlu; beraberindeki teşkilat üyeleriyle birlikte Ezine Kapalı Pazar Yeri’ne geçti ve pazar esnafını ziyaret ederek, hayırlı işler diledi ve salgın döneminde, yapılan destekler ihtiyaçlarla ilgili esnafla sohbet ederek her zaman esnafın yanında olduklarını, bu zorlu süreçte de desteğe devam edeceklerini ifade etti.

Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’na ziyaretlerde AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, İl Gençlik Kolları Başkanı Alperen Uysal, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Ezine İlçe Başkanı Mehmet Ünsal, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Kadın Kolları Koordinatörleri, İl Genel Meclis Üyesi Murat Yahya Sezgin ve Ezine Teşkilat üyeleri eşlik etti.