Menu
Haberler

İskenderoğlu TÜGVA’da Gençlerle Bir Araya Geldi

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Çanakkale 3. Olağan İl Genel Kurulu ÇOMÜ Troya Kültür Merkezinde düzenlenen etkinlikle gerçekleştirdi. Samimi bir ortamda yapılan Genel Kurulda konuşan Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, gençlerden ecdadın emanetine sahip çıkmalarını istedi.

Çanakkale TÜGVA 3. Olağan İl Genel Kuruluna katılan AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale’de 15’liler olarak vatana bayrağa sahip çıkan ruh ve bilincin, 15 Temmuz’da da ortaya çıktığını, bu ruhun ebediyen yaşayacağını belirtti. Ecdadın emanetinin emin ellerde olduğunu gördüğünü de söyleyen İskenderoğlu, “Bizim kültürümüzde, ben değil her şeyden önce biz bilinci hakimdir. Bizim dinimiz, kültürümüz, siyasetimiz her şeyden önce bunu gerektiriyor. TÜGVA’nın hem yurt içinde hem de yurt dışındaki tüm çalışmalarını yakinen takip ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sizleri, siz gençlerimizi nasıl takip ettiğini yakinen biliyoruz. Gece gündüz demeden, çalışma azmini asla bırakmayan, bir lidere sahibiz. Elhamdülillah O liderin yanındayız ve birlikte bu ülkemize hizmet ediyoruz. Bu ülkeyi daha da büyütmek için, değer üstüne değer katmak için daha çok çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz.  Çünkü biliyoruz ki biz çalışırsak bu al bayrak daha da yukarıda dalgalanır. Bizim ecdadımıza, Çanakkale topraklarına vefa borcumuz var. Bu toprakları bize emanet eden şehitlerimize vefa borcumuz var. Bizi biz yapan değerlere sahip çıkarak, omuz omuza yürüdüğümüz bu yolda kararlıyız. Sizlerde bu samimiyeti bu bilinci görüyorum. Hiç kimse merak etmesin. Samimiyetle söylüyorum ki yarınlarımız emin ellerde.

İstiyoruz ki gençlerimiz kalemle, kitapla, bilgisayarla çağa hükmetmeli. Vatanına bayrağına sahip çıkan bir gençlik ümidimiz.  O yüzden diyoruz ki durmak yok çalışmaya devam” dedi. 

Çanakkale gençliğinin de bu bilince örnek olduğunu belirten Milletvekili İskenderoğlu, “Önceki dönem başkanımız öncelikle gençlerimizi şehitliğe götürürdü. Önce şehitliğimizi görsünler, öğrensinler diye. Şehitliği gören, anlamını kavrayan, öğrenen gençlerimize başka bir şey anlatmaya ihtiyacımız yok. Bazıları ümitsizliğe kapılıyorlar. Buna gerek yok. Çünkü dün Çanakkale’de şehit olan on beşlilerimiz 15 Temmuz Gecesi bize hala var olduklarını, yaşadıklarını sonsuza kadar da var olacaklarını bir kez daha gösterdiler. Sizlerle beraber olmaktan, sizlerin anneniz, babanız, olmaktan gurur duyuyoruz. Asım’ın Nesli çınarın dalları misali biz biliyoruz ki ülkemiz milletimiz sizlerle daha da yükselecek, daha güçlü bir Türkiye sizlerle birlikte var olacaktır. Biz adaletli, merhametli bilim ve irfan sahibi bir ecdattan geliyoruz. Sizden en büyük dileğimiz, ecdadımızla gurur duymanız. Göç yollarında kuşlar için bile yuva yapan, hastaneler yapan bir ecdada sahibiz. Bu ecdada layık olmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Yatırımlar yapıyoruz. Köprüler, Gıda OSB’leri inşa ediyoruz. Buraları dolduracak olan ileriye taşıyacak olan sizlersiniz. Ecdada ve emanetlerine sahip çıkacak gümbür gümbür gelen Asım’ın nesli bir gençlik var. Gece gündüz demeden çalışan gençlerimiz var.” dedi.

Gençlere Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın özel selam ve sevgilerini de ileten İskenderoğlu, “Çanakkale Milletvekilimiz ve Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan’ın sizlere çok çok selamları sevgileri var. Ankara’daki programları dolayısıyla buraya katılamadılar. İnşallah başka programlarda etkinliklerde bir araya geleceğiz.” dedi.