Menu
Mektuplar

Özveri, Heyecan ve Fedakarlıkla Görevlerini Yapan Bütün Sağlık Çalışanlarımızın Tıp Bayramı Kutlu Olsun

İnsanı yaşat ki devlet yaşasın!” anlayışıyla iktidara geldiğimiz ilk günden beri her vatandaşımıza eşit ve kaliteli sağlık hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Bu anlayışla bugüne kadar yaptığımız çalışmaların ne kadar önemli olduğunu, şu anda bütün dünyanın yaşadığı pandemi salgınında çok daha iyi görmüş olduk. Sağlık alanında yaptığımız yatırımlar ve çalışmalar dünyanın birçok önde gelen ülkesinden daha iyi bir şekilde böylesine zorlu zamanları çok daha az sıkıntılarla yönetmemizi sağladı.

Bir yılı geçkin süredir dünyayı etkisi altına alan pandemiye karşı verdiğimiz mücadelemizde sağlık çalışanlarımızın da hakkını teslim etmek gerekir. Kendilerini insanları iyileştirmeye, korumaya ve sağlıklı bir şekilde yaşatmaya adayan sağlık çalışanlarımız, özellikle de salgın süresince gösterdikleri fedakârlık ve gayretlerden dolayı saygıyı ve hürmeti sonuna kadar hak etmektedir.

Zorlu süreçler birlik ve beraberlikle atlatılır. Bu zor günlerde sevdiklerimizin ve kendi canımızı emanet ettiğimiz sağlık çalışanlarımıza sahip çıkmalıyız. Alınan bütün tedbirlerin ve yapılan uyarıların tamamen bizim sağlığımız için olduğunu aklımızdan çıkarmamalıyız. 

Huzurlu, mutlu ve sağlıklı yarınlar için devletimizin tedbirlerine, sağlık çalışanlarımızın yönlendirmelerine ve “Maske, Mesafe ve Temizlik” kuralına uymayı ihmal etmemeliyiz.

Bu duygularla gece gündüz demeden sağlıklı yarınlarımız için her yerde ve her koşulda büyük bir özveri, heyecan ve fedakârlıkla görevlerini yapan bütün sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı”nı kutluyorum.