Kars AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı’nın ev sahipliği yaptığı Genel Merkez Kadın Kolları Ekonomi İşler Başkanlığı ve Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) ile Kars, Ardahan, Iğdır illerinde girişimci kadınlarımız için düzenlediği Proje Döngüsü Eğitimi programına katıldık.

“Beceriksiz kadın yoktur beceriler kurslarla desteklenerek geliştirilebilir ve maddi destekle de güçlendirilir” mesajı ile başlattığımız bu eğitimde Kars, Ardahan, Iğdır illerinde bulunan yeni iş imkanlarından faydalanmak isteyen, kendi işini kurmak isteyen girişimci kadınlarımız için süreçlerle ilgili bilgi sahibi olabilecekleri eğitimler vererek onları proje yazmaya teşvik ettik ve destek verdik. Hayallerini gerçekleştirmek isteyen kadınlarımızın ilk adımlarını atmalarına yardımcı olduk. Bilindiği üzere, Avrupa Birliği üyesi ve aday ülkelerde bulunan kamu kurumları, özel kuruluşlar, STK ve dernekler, belediye ve Kalkınma Ajansları gibi kuruluşlar, Avrupa Birliği fonları ve hibelerinden faydalanabilmektedir. Türkiye’de Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı’ndan faydalanarak aktif bir şekilde proje çağrısına başvuruda bulunmaktadır. Söz konusu sürecin başarılı bir şekilde yönetilmesi için oluşturulan “Proje Döngüsü Yönetimi” sistemi ise proje yazma ve yürütme aşamasının temel yapı taşını oluşturmaktadır. Bu sebeple, Avrupa Birliği hibelerinden faydalanmak isteyen, yeni iş imkânlarından yararlanmayı hedefleyen kadınlarımız için AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları olarak bir çalışma gerçekleştirmek istedik. SERKA Kalkınma Ajansı’nın desteğini de alarak kadınlarımız için “Proje Döngüsü Eğitimi” başlattık. Amacımız, Avrupa Birliği fon ve hibelerinden faydalanmak isteyen kadınlarımızın süreçle ilgili bilgi sahibi olmalarını sağlamak oldu. Bugün burada, söz konusu eğitimi alan ilk 50 kadınımıza sertifikalarını sunacağız. Hedefimiz, yıl sonuna kadar 81 ilde 5000 kadınımıza ulaşmaktır. Kadınlarımız aldıkları  eğitimle, yaratıcı kalkınma proje fikirlerinizi gerçekleştirebilmeniz için izlenecek yöntemleri öğrenmiş bulunmaktadır. Bir proje fikrinin belirlenmesinden, analiz ve planlamasına kadar son derece kritik ve önemli başlıklarda artık bilgi sahibi oldular.

Bizler de AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı olarak kadınlarımızın  her konuda desteğiz, yanınızdayız. Bu eğitimde Kars, Ardahan,Iğdır ve Ağrı’lı girişimci kadınlarımıza eğitim vererek desteklerini bizlerden esirgemeyen SERKA Genel Sekreteri Hüsnü Kapu ve tüm Kalkınma Ajansı çalışanlarına teşekkürlerimizi sunarız.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir