Büyük güne 4 gün kala ilçelerimizi, esnaflarımızı, kurumlarımızı, köylerimizi ziyaret etmeye devam ediyoruz. İçimizdeki heyecanla doğru orantılı olarak çalışma isteğimiz de bir o kadar artıyor. Yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlatmanın haklı gururuyla bugün de çok sevdiğimiz Biga’dayız.

Güne Çanakkale’mizin marka değeri yüksek DOĞTAŞ üretim tesislerinde çalışan kardeşlerimizle beraber başladık. Onların enerjileri bize çok moral verdi. Çok sevgili İlçe Başkanımız, Belediye Başkanımız, Kadın Kolları Başkanımız, çok değerli DOĞTAŞ Ailesi ve bu ailenin değerli fertleri ile birlikte güzel sohbetler ettik. Bizlere destek olmalarını istedik. 15 yıl öncesinden konuştuk. Bir daha o günü şartlarına dönmemek için, Türkiye’nin şahlanışına hep beraber ortak olmak için birlik olmalıyız dedik. Kadınlarımızla, erkeklerimizle, gençlerimiz ile vatanımızı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi muhasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için gayret göstermeli, 24 Haziran seçimlerinde oyumuza sahip çıkarak vatanımızın bekası için çalışmalıyız dedik. Personellerimizin güler yüzleri ve bize olan inançları yüzlerinden okunuyordu. Bu durum bizleri çok mutlu etti. Hepsine selamlarımızı ve sevgilerimiz ileterek oradan ayrıldık.

DOĞTAŞ fabrikasından ayrılarak küçük bir sahil kasabası olan Karabiga’ya doğru yolculuğumuza devam ettik. Karabiga teşkilat binasında üyelerimiz tarafından büyük bir güler yüzlülük ve misafirperverlik ile karşılandık. Belde’deki çalışkanlıkları ile bizlere destek veren kadınlarımız ile Karabiga’da ev ziyaretlerine başladık. Karabigalı hemşerilerimizden desteklerini istedik.Hep beraber bu kutlu yolda yürümeye devam dedik. Biga’ya gelmişken Hacı teyzemizin elini öpmeden, hayır duasını almadan da geri dönmedik. Ev ziyaretlerimizi tamamlayıp Karabiga’nın desteğini yanımıza alıp Çanakkale Merkez’e geri döndük.

Biga dönüşü ayağımızın tozuyla Aksa Gaz müdürümüzü ve personellerini ziyaret ederek kendilerine kolaylıklar diledik. Ardından Troya caddemizdeki esnaf ziyaretlerimize devam ederek birlikte büyümeye devam sözü aldık. İstikrar sürecek Türkiye gün geçtikçe daha çok büyüyecek. Türkiye’nin şahlanışına en büyük katkı Çanakkale’den gelecek!

Troya Caddesi’nde dün yarım kalan esnaf ziyaretimizi bugün tamamladıktan sonra Hak İş Konfederasyonu’nun hazırladığı “Emek Buluşması” adlı programa katıldık. Dünümüz ve bugünümüzle yan yana geldik. Birlikte yürümeye devam. Bu akşam Çanakkale’mizin yürekli, çalışkan ve azimli kadınlarıyla bir aradayız. İlk günkü aşkla bu yolda birlikte yürümeye devam ederek…

Beraber yürüdük biz bu yollarda, beraber ıslandık yağan yağmurda…

Biz hep beraberdik, beraber olacağız. Kadınlarımızla birlikte kordonda yürümenin hazzı bir kere daha gurur verdi. Ablalarım, kardeşlerim, arkadaşlarım sizlerle kol kola omuz omuza yürüdük, yürüyoruz, yürüyeceğiz… Daha yürünecek çok yol var!

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir