Yine büyük bir enerji ile başladığımız güne kocaman bir merhaba… Enerji demişken… Herkes bana bu enerjiyi nereden buluyorsun diye soruyor. Ben o enerjiyi vatandaşımızdan alıyorum. Onların güler yüzü, bana olan sevgileri beni motive ediyor. Şahsıma gösterilen ilgi, sevgi selinden sonra yorgunluğumu unutuyorum. İnsanın aklına bir daha yorgunluk gelmiyor. O saatten sonra ben, bu insanlar için ne yapabilirim onlara nasıl hizmet edebilirim, onu düşünüyorum. Daha çok çalışıyorum, daha çok koşturuyorum. Ben bu yola kendim için değil hemşerilerim için çıktım. Bugün olduğu gibi vekil seçildiğimde de gecemi gündüzüme katmaya Çanakkale için, Çanakkaleliler için çalışmaya devam edeceğim. Onlar için ne yapsak azdır, Çanakkale’m en iyi hizmete en güzel yatırımlara layıktır.

Çanakkale halkından hizmetini esirgemeyen, bizleri şehrimize gelen turistlere en iyi şekilde tanıtan çarşı esnafımız ile birlikte güne başladık. Teşkilatımız ile birlikte büyük bir çoğunlukla esnafımızı ziyaret ettik. Hayırlı işler dileyerek desteklerini istedik. Aynalı Çarşı’dan, Demircioğlu caddesine kadar tek tek bütün esnaf kardeşlerimiz ile tokalaştık, kendimiz anlattık yürekten bir merhaba dedik. Daha güzel bir Çanakkale için, hep birlikte olmanın ne kadar önemli olduğundan bahsettik. Güler yüzleri ile bizlere verdikleri enerji ile yolumuza devam ederek Vakit Çanakkale Vakti dedik.

Dernek ziyaretlerimizde bugün Türkiye Emekli Astsubaylar Derneğimizi ve Emekli Polisler Derneğimizi ziyaret ettik. Vatanımızın korunmasında, savunmasında büyük emeği olan askerlerimiz ve polislerimiz ile bir araya gelmek gurur vericiydi. Bizleri kırmayıp dinledikleri için tekrar teşekkür etmeyi bir borç bilirim. Yaptığımız sohbetler üzerine emekli askerlerimizin ve polislerimizin sorunlarını dinledik. Çözüme beraber gitmek için istişarelerde bulunduk. Güzel geçen konuşmaların ardından derneklerdeki ziyaretlerimizi sonlandırdık.

Hepimiz biliyoruz ki spor; bir milletin gençlerinin o ülkeyi ayakta tutmasını sağlar. Bugün 2017-2018 Troya’nın Yıldızları Hedef Spor Ödülleri töreninde bulunduk, gençlerimizle gurur duyduk. Daha küçük yaşlarda vatan sevdası ile spor yapan gençlerimizin istekleri ve kararları bizleri çok mutlu etti. Onlara sporun her alanında imkanlar sunmak ve desteklemenin ne kadar yerinde olduğunun bir kez daha farkına vardık. Her geçen gün yeni bir kamp eğitim merkezi, olimpik yüzme havuzu gibi birçok projenin temelini atmakla ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu bir kez daha anladık. Bu kapsamda bütün gençlerimize başarılarının devamını diliyorum.

Spor ödülleri töreninin ardından Dümrek köyünde Server abimizin güzel kızının nişan merasimlerine katıldık. Köye gelip de kahvedeki abilerimizle, kardeşlerimizle sohbet etmeden gitmek olmazdı. Teşekkürler Dümrek! Ee geceyi mahalle kahveleri ile bitirmeden olmazdı. Mahalle kahvelerimizi gezmeye devam… Sakini olduğum Cevatpaşa mahallesinde kahvehane ziyaretlerimizi gerçekleştirdik.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir