Ve arık son gün… 30 günü büyük bir çalışkanlıkla, emekle, istikrarla geride bırakmanın huzuru içinde bugün de tam gaz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Erkenden uyandık. Son dakikaya kadar çalışacağız diye kendimize verdiğimiz sözümüzü tutmak üzere düştük yollara…

Çarşı esnafımıza hayırlı işler dileyerek büyüklerimizin dualarını, vatandaşlarımızın da desteğini isteyerek vakit Çanakkale vakti, vakit birlik vakti dedik. Büyük bir kalabalıkla çarşı esnafımızı ziyaret etmemizin ardından merkez ilçe köylerinden Serçeler köyüne doğru yol aldık. Bugün Çanakkale’nin gelmiş geçmiş en büyük geleneklerinden biri olan Serçeler Köyü hayrına katıldık. Köydeki kardeşlerimiz ile birlikte dualarımızı ettik, pişirilen yemeklerinden yedik. Köyden birkaç evi ziyaret ederek desteklerini ve dualarını istedik. Muhtarımıza ve tüm köy halkına teşekkürlerimizi ileterek Serçeler köyünden ayrıldık. Seçim yasağı gelene kadar girmediğimiz sokaklara girdik ve esnafımızı ile muhabbet ettik. Çaylarımızı içtik,  ay boyunca verdiğimiz emeğin karşılığını almak için dualar ettik. Saatin 18:00’ı göstermesi ile seçim yasağı artık geldi.

Sevgili vatandaşlarım, Anadolu’nun kapısını düşmana geçilmez kılan dosta ise ebediyete kadar açık tutacak olan Çanakkale’nin güzel insanları, sevgili hemşerilerim, Türkiye’nin mimarı kadınlarımız, geleceğimiz, umudumuz ve teminatımız olan gençler!

Bizle bu vatanın kalbinin attığı yerdeyiz. Bu topraklar bağrında 72 milleti barındırmakta. Vatanın her köşesinde Çanakkale’nin hatırası, Çanakkale’nin her karışında Edirne’den Kars’a bu vatanın evlatları bulunmakta. Her karış toprağıyla vatan görevinin nasıl yapılacağının ispatıdır Çanakkale! Şimdi görev sırası bizlerde. Bu topraklarda huzur içinde yaşamamızı sağlayan tüm değerler adına sandığa gitme zamanı. Artık söz milletin… Şimdi herkes susacak ve bu toprakların sahibi olan aziz milletimiz yani sizler konuşacaksınız. Ve siz ne derseniz biz onu baş göz üstünde tutacağız. Asla ben oy kullanmasam da olur deme. Sen de oy kullanmalısın. Çünkü oy kullanmak

Oy kullanmak evlatlarımızın geleceğini hazırlamaktır.

Oy kullanmak bize emanet edilen bütün değerlere sahip çıkmaktır.

Oy kullanmak sana ait bütün hakları koruyarak seni bu topraklarda istemeyenlere “dur” demektir.

Oy kullanmak dava sahip çıkarak sevdiğin fikri savunmaktır.

Sen seçme hakkını kullan diye bu topraklarda kahramanlık destanı yazıldı ve nice ocaklar söndü. Sen seçme hakkını kullan diye Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tüm dünyaya meydan okudu ve cumhuriyeti kurdu. Bu değer için iyi düşünün ve gönlünüzdeki doğruya oy verin.

 

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir