Menu
Mektuplar

Yeni Yıl Mesajı (2021)

2021 yılını hep birlikte yeni ümitler ve heyecanla beklerken bir taraftan da 2020 yılında yaşadıklarımızın etkisi zihinlerimizde ve yüreklerimizde devam ediyor. Yaşadığımız üzücü olaylar, felaketler ve tabii ki dünyayı etkisi altına alan pandemi… Aramıza giren mesafeler ve yitirdiklerimiz maalesef aklımızdan çıkmayacak. Ama her şeye rağmen hayat devam ediyor. 

2020’nin zor günlerinde gece gündüz demeden çalışan, hayatlarını ortaya koyarak mücadele veren başta doktor ve hemşirelerimiz olmak üzere sağlık sektöründe çalışan bütün herkese, an be an bütün süreçleri takip ederek bilgilenmemiz için bütün zorluklara gögüs gererek mücadele veren basın çalışanlarımıza, kocaman yürekleriyle dosta güven düşmana korku salan, her zaman olduğu gibi bu sıkıntılı günlerimizde de her türlü ihtiyacımıza koşan polis ve askerimiz başta olmak üzere bütün güvenlik güçlerimize, zabıtalarımıza, temizlikçilerimize, itfaiye ekiplerimize, belediye çalışanlarımıza, vefa destek ekiplerimize, devletimizin farklı kademelerindeki memurlarımıza, AFAD ve Kızılay gönüllüleri başta olmak üzere gönüllü olarak destek veren herkese ve burada ismine yer veremediğim bütün gizli kahramanlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum.

Yeni yılda hep birlikte umutla hayata sarılmaya, mesafelere ve bütün zorluklara inat gönüllerimizle birbirimize bağlanmaya devam edeceğiz. Eskilerin dediği gibi “Her karanlık gecenin ardında bir sabah vardır.” Biz de bu karanlık anlarda yüzümüzü birbirimize dönmeye, birbirimizi dinlemeye, anlamaya ve daha fazla değer vermeye özen göstermeliyiz. Birbirimizden güç alarak zor günleri geride bırakacak daha mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir geleceği hoşgörümüz ve sevgimizle birlikte inşa etmeye devam edeceğiz.

Bu duygularla yeni yılda acıların, zulümlerin ve pandeminin son bulduğu, huzurun, mutluluğun ve refahın hakim olduğu yeni bir dünyada buluşmak dileğiyle… 2021 yılının başta ülkemiz olmak üzere bütün insanlığa hayırlar getirsin.