Menu
TBMM Konuşmaları

Kadınlarımızla ilgili konular siyasi hesaplarla hareket edilmeyecek kadar siyaset üstü konulardır…

Kadınlarımızla ilgili konular, ideoloji gözetilmeden, siyasi hesaplarla hareket edilmeyecek kadar siyaset üstü konulardır. Herkes şunu bilmeli ki: Türkiye’nin gücünü ve kararlılığını test edenler, hem sahada hem de masada bunun karşılığını almaya devam edeceklerdir. Yüz yıl önce Çanakkale’de olduğu gibi bugün de milletimizin birlik ve beraberliği oldukça karşımızda durabilecek hiçbir güç yoktur.

***

Kadınlarla ilgili siyasi konular, ideoloji gözetilmeden siyasi hesaplarla hareket edilmeyecek kadar hassas konulardır. Bu konuların siyasetüstü olarak değerlendirilmesini her zaman ifade ediyoruz. Kadınların çalışma hayatında daha fazla yer alması, kadın girişimciliğimize yönelik desteklerin, kursların, merkezlerin yaygınlaştırılması #AKPARTİ iktidarı döneminde olmuştur. Kadınların istihdam, siyaset, spor, sivil toplum gibi hayatın her alanında daha etkin bir şekilde yer alması ve artan oranlar bu konularda referanslarımızdır. Kadınların iş gücüne katılımını, ülkemizin ekonomisi başta olmak üzere, her alanda kalkınması için oldukça önemli görüyoruz. Bununla birlikte toplumun mimarı olarak gördüğümüz kadınlarımızın iş dünyasında gösterdiği başarılar hepimizi gururlandırıyor.

***

Kadın istihdamı konusunda bir öneri üzerine söz almışken Diyarbakır’da yüz seksen dört gündür büyük bir kararlılık ve mücadeleyle evlat nöbeti tutan tüm annelere ve ailelere selamlarımızı gönderiyor; bir kadın, bir anne olarak bir kez daha desteğimizi yineliyoruz. Bu da Hükûmetimizin haklı kadın eylemlerine engel olmadığının bir ispatıdır.

Bu vesileyle şimdiden tüm kadınların #8MartDünyaKadınlarGünü’nü kutluyorum.

#04Mart2020
#TBMMGenelKurul
#TBMM