Menu
Haberler

İlk Günkü Ruh ve Heyecanla Hedef 2023

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi büyük bir coşku içerisinde gerçekleşti. Kongreyi değerlendiren AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Türkiye ve Çanakkale için yeni bir dönemin başlangıcı olduğunu söyledi.

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi, Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 yol haritasını da çizdiği manifesto konuşması; Çanakkale ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen teşkilat ve vatandaşların katılımıyla yapıldı.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, yaptığı değerlendirmede; 7. Olağan Büyük Kongre heyecan ve coşkusunun 1. kongreden farksız olduğunu ve 7. kongrede de aynı duygu ve heyecanın hep birlikte yaşandığını ifade etti.

İLK GÜNKÜ HEYECANLA

AK Parti’nin millete hizmet yolunda 19 yıldır nice zorluklara mücadele ettiğinin altını çizen İskenderoğlu; hiçbir zorluğa, hiçbir vesayete veya istikamet çizilmesine boyun eğmediklerini, aksine bunlarla savaştıklarını ve milletle birlikte her bu mücadeleyi kazandıklarını söyledi.

İskenderoğlu; “7. Olağan Büyük Kongremizi büyük bir coşku içerisinde gerçekleştirdik.  Partimizin kadrolarımızın ilk günkü heyecanı neyse şimdi de aynı heyecanı yaşadık. İlk kongremizde ve iktidara geldiğimizde devraldığımız eski Türkiye vardı. 19 yılda Çanakkale’miz Türkiye’miz nereden nereye geldi. Memur maaşlarının ödenemediği,  Bakanlar Kurulu’nun toplanıp toplanamayacağının belli olmadığı, hastaların rehin alındığı, bütçenin %90’ına yakın kısmının faize gittiği bir Türkiye devraldık. Üniversite harçları kalksın diye klasikleşen  gösteriler vardı. Harçları biz kaldırdık.  Dış politikada, ‘Amerika ne  der, Avrupa ne der?’diye bekleyen bir Türkiye’den, artık ‘Türkiye ne der?’ diye bekleyen Amerika, Avrupa veya başka ülkeler var… Çok şükür, birçok kademede görev aldım. Partimizin bir neferi olarak bu değişime dönüşüme milletimizin yazmış olduğu rotadaki hizmet hikâyesine şahitlik etmenin onurunu yaşıyorum” dedi.

ÇANAKKALE’YE BÜYÜK ÖNEM

Büyük yeni Türkiye’nin yeni hedeflerinde Çanakkale’nin de önemli yer tutacağını söyleyen İskenderoğlu; “Cumhurbaşkanı’mızın Çanakkale 1915 Köprüsü’nün de içinde yer aldığı Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe Otoyolu ile Ankara-İzmir Otoyolunun inşasına özel yer vermesi bizleri ayrıca onurlandırdı. Dile kolay, Çanakkale’mizde, dünyanın en büyük ve simgelerin köprüsünü inşa ediyoruz. Çanakkale’mizde AK Parti’den önce bölünmüş yol sadece 14 km idi şimdi 338 km. Çanakkale’de emar cihazı yoktu, şimdi 5 adet emar cihazı var. Hasta nakil ambulansı hiç yoktu, acil ambulans sadece 3 taneydi şimdi ise acil nakil ambulans sayısı 58 adet. Nereden nereye…

Partimizin ilk kongresindeki ruhla çıktığımız bu kutlu yolda ülkemizi  yeniden inşa ve imar ederken darbelerle vesayetlerle mücadele ettik. Terörle mücadele ettik. Mavi vatan Akdeniz’de Coğrafyamızda medeniyet köklerimize çıktık. Milletimizin gönlünde kurulmuş Cumhur İttifakı ile birlikte Türkiye üzerinde senaryoları olanları hayal kırıklığına uğratmaya devam edeceğiz. Çünkü Cumhur ittifakı bu topraklarda bu coğrafyada karanlık emelleri olanların siyaset projelerini çöpe attı. Ülkemizde,  milletin iktidarı ile bir avuç azınlığın değil artık 84 milyon insanımızın iradesi hakim.

Cumhurbaşkanı’mızın Liderliğinde Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan ile birlikte Çanakkale’mizde memleketimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Çünkü Çanakkale demek Türkiye demek. Biz bunun bilincindeyiz. Birinci kongremizden 7. kongremize mayasında Çanakkale olan kurucu ruhla 2023 ve 2071 hedeflerine doğru yürümeye devam edeceğiz. Her bir kongremizde olduğu gibi  7. Olağan Büyük Kongremizle de siyaset kurumuna güç kazandırdık. 7. Olağan Büyük Kongremiz memleketimiz, teşkilatlarımız için hayırlı olsun. MYK ve MKYK’da görev alan tüm dava ve yol arkadaşlarıma başarılar diliyorum.” dedi.