Menu
Haberler

Söz Verdiğimiz Bütün İşleri Bitiriyoruz

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, TBMM’nin kapanmasının ardından, Grup Başkanvekili Bülent Turan’la birlikte Çanakkale’de ilçe ziyaretlerine başladıklarını, her ilçede yeni yatırımların temellerinin atıldığını, tamamlanan yatırımların açılışlarını gerçekleştirdiklerini söyledi. İskenderoğlu, “Çanakkale Köprümüzden, Ezine Gıda OSB’mize, baraj ve gölet çalışmalarımıza, ulaştırma çalışmalarımıza, sağlık, eğitim, turizm ve diğer alanlardaki yatırımlarımıza kadar çalışıyor, söz verdiğimiz bütün işleri bitiriyoruz. Her şartta ve durumda dimdik yürüyen ve büyüyen Türkiye olmaya, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize adım adım ilerlemeye devam ediyoruz.” diye konuştu.

TBMM’nin kapanmasının hemen ardından Çanakkale’ye gelerek ilçe ziyaretlerine başladıklarını hatırlatan Jülide İskenderoğlu, “Grup Başkanvekilimizle birlikte bayram sonrasında, ilk olarak pazar günü Kalkım Beldemizde hemşehrilerimizle bir araya geldik ve bir dolu açılış ve temel atma gerçekleştirdik. Ardından dün Yenice ve Çan ilçelerimizde de hemşehrilerimizle bir araya gelerek birçok açılış ve temel atmaya imza attık. Bugün de Gümüşçay ardından Karabigalı hemşehrilerimizle bir araya geleceğiz. Yarın Bayramiç’imizde olacağız. Gittiğimiz her ilçede, her beldede yeni yatırımlarla yeni açılışlarla hemşehrilerimizle bir araya geliyoruz. Bütün dünyayı etkisine alan pandemi sıkıntısını hep birlik yaşıyoruz. Maalesef dünya genelinde ciddi problemlere neden olan pandemi ülkemizde de belirli etkiler gösterdi. Ama çok şükür ki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bu zorlu zamanları dünyanın birçok lider ülkesine nazaran çok daha başarılı geçirdik. Çanakkale’mizde yatırımlarımıza hız kesmeden devam ettik. Birçok ülkede çalışmalar, yatırımlar dururken ülkemizde ve Çanakkale’mizde devam etti. Çanakkale Köprümüzden, Ezine Gıda OSB’mize, baraj ve gölet çalışmalarımıza, ulaştırma çalışmalarımıza, sağlık, eğitim, turizm ve diğer alanlardaki yatırımlarımıza kadar çalışıyor, söz verdiğimiz bütün işleri bitiriyoruz. Her şartta ve durumda dimdik yürüyen ve büyüyen Türkiye olmaya, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize adım adım ilerlemeye devam ediyoruz.” dedi.

Gümüşçay beldesinin doğalgaza kavuşmasını son derece önemsediklerini de söyleyen İskenderoğlu, “2020 yılına kadar gerçekleştirilen 67 km’lik dağıtım hattı yatırımıyla toplam doğalgaz dağıtım hattı uzunluğu 1.086 km’ye ulaştırdık. Çanakkale’mizin kıymetli ilçe ve beldeleri olan; Bayramiç, Biga, Çan, Dardanos, Ezine, Güzelyalı, Lapseki, Merkez ve Gümüşçay’ımıza doğal gaz arzını sağladık. Çanakkale genelimizde 2020 sonunda toplam 134.193 adet doğalgaz abonesi bulunmaktadır. 2021 yılında Yenice’ye, 2022 yılında ise Çardak, Gelibolu, Geyikli ve Karabiga’ya doğalgaz arzı sağlanmasını planlıyoruz. 2019 yılı sonunda yatırım çalışmalarına başlanan ve 2020’nin Ağustos’unda gaz arzı sağlanarak Doğalgaz hizmetinin Gümüşçaylı hemşehrilerimizle buluşmasında büyük emekleri olan başta Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan olmak üzere Belediye Başkanımız Adnan Pastırmacı’ya ve bu süreçte görev alan, emek veren herkese teşekkür ediyorum. Bu teşekkürü özellikle bir hanımefendi olarak hem kendi adıma hem de bütün Gümüşçaylı kadınlarımız adına ediyorum. Çünkü doğalgazın en çok getirisi kadınlarımıza… Kömür taşımaktan pisliğini taşımaya birçok noktada büyük kolaylık… Bu nedenle kadınlarımız adına teşekkür ediyorum. 2019’da altyapı çalışmaları başlayan ve bir yıldan az sürede tamamlanan doğalgaz hizmetimiz Gümüşçayımız için mutluluk verici… Artık Gümüşçaylı hemşehrilerimizde doğalgazın konforundan, temizliğinden ve rahatlığından faydalanabilecek. Daha temiz, ferah ve konforlu bir yaşam için doğalgazın Gümüşçayımıza gelmesi hepimize hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.