Kadına yönelik şiddete biz de hayır dedik!

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü‘nde kadına karşı yapılan şiddetin karşısında bulunmak, kadınlar arası dayanışmayı çoğaltmak amacıyla Çanakkale Cumhuriyet Meydanında, Çanakkale Kadın El Emeğini Değerlendirme Derneği Kadın Danışma Merkezi tarafından düzenlenen 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü programına Ak Parti Çanakkale İl Kadın Kolları adına katıldık.

Dünya’da kadınlara gösterilen fiziksel veya ruhsal olan şiddetin kaldırılması adına mücadele günü olarak ilan edilen bir gündür 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü. Kadına şiddet, kadına yönelik her türlü şiddeti kapsar. Kadına yönelik şiddetin karşısında olmak sadece hem cinslerimize düşen bir görev değildir. Analarımıza, babalarımıza, abilerimize, kız kardeşlerimiz kısacası toplumun fertlerinin hepsine düşen bir görevdir. Farkında olmak ve kadına yönelik şiddetin karşısında durmak, kadınlarımızın gelişimine katkı sağlamak, onları toplumun merkezine almak, desteklemek hepimizin gerçekleştirmesi gereken yegane isteği ve arzusu olmalıdır. Bu bağlamda toplumumuzu bilinçlendirecek etkinlikler, programlar düzenlenmeli, eğitimler verilmelidir.

Kadına Şiddete Hayır

Kadına Şiddete Biz De Hayır Dedik.

Her geçen gün artan kadına yönelik şiddetlere dur demeyi kendimize bir ilke edinmeli, çocuklarımızı yetiştirirken bu felsefe ile yetiştirmeliyiz. Yaşamın her alanında var olan kadınlarımıza yönelik şiddete karşılık tüm kamu kuruşlarımız ve toplumumuzla birlikte hareket etmeli ve kadına yönelik şiddete dur demeliyiz. Biliyoruz ki bu dünya yaşadığı her şeye rağmen ayakta durmasını bilen güçlü kadınlarımızla güzel ve anlamlı.

Kadınlara yönelik he türlü şiddete karşı dur diyen, kadınlarımıza her türlü desteği veren, Kadın Kollarının her alanda var olması için çabalayan başta Cumhurbaşkanı’mıza, Başbakan’ımıza, Ak Parti Genel Merkezi’ne, Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na, Polis Teşkilatımıza ve Kadın Kolları’nda görev yapan tüm kadınlarımıza sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum. İyi ki varsınız.

Bu zamana kadar eşinden, akrabasından, arkadaşından veya kendi cinsinden şiddet görmüş, gördüğü şiddet üzerine de hayatını kaybetmiş olan tüm kadınlarımızı yad ediyor ve Allah’tan rahmet diliyorum…

Cümlelerimi çok sevdiğim bir söz ile sonlandırmak istiyorum.

“Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.”

M. Kemal ATATÜRK

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir